Lefkada Last minute

Lefkada, nazývaná také Lefkas, je jedním z Jónských ostrovů ležících u západního pobřeží středního Řecka a Peloponésu.Lefkada Každý kousek ostrova Lefkada vypovídá o nesmírné tvůrčí síle a fantazii přírody, důkazem jsou zátoky lemované křišťálově čistým mořem na pozadí zelení porostlých kopců a hor. Nejcharakterističtějším znakem ostrova Lefkada jsou vápencové krasové kopce a hory, jejichž nejvyšší vrchol přesahuje 1000 m. n. m. Bělostné pláže ostrova Lefkada z vápencového písku zesvětlují i barvu moře kolem ostrova Lefkada na překrásně azurovou. Pláže Porto Katsiki, Kathisma, Avali, Pefkoulia, Milos, Egremni a Agiofilli byste rozhodně měli vidět, protože patří k nejkrásnějším v Řecku. V úrodných údolích se pěstují citrusové plody, olivy, vLefkadainná réva a zelenina. Poznat Lefkádu znamená vystoupat po krkolomných pěšinách až na vrcholek nejvyšší hory Stavroty a přitom objevit malebné malebné vesničky a klid rušený jen bzukotem cikád či cinkáním zvonců zbloudilých stád koz. Navštivte jihozápadní špici ostrova mys Dukato, který je údajně místem, kde spáchala sebevraždu skokem z bělostné skály básnířka Sapfó z nešťastné lásky ke krásnému Faónovi. Na jihovýchodě ostrova Lefkada je úzká zátoka Sýbota s mnoha krasovými jeskyněmi, která pak měla být přístavem Forkys, kde Odyssea vysadili Faiákové z Kerkyry a kde měl ukrýt své poklady v jeskyni Nymf. Na výlet se vydejte na sever ostrova Lefkada, kde stojí klášter Faneromeni a středověká pevnost Santa Maura nebo na východní stranu ostrova k vodopádům. Lefkada je díky své klidné atmosféře zachovávající tradice úžasnou oázou klidu a pohody. Lefkada, je řecký ostrov v souostroví Jónských ostrovů o rozloze 356 km², délka pláží je 117 km a na ostrově žije 23 000 obyvatel, je položen mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. Nejvyšším bodem je vrchol Stavrota. Na ostrově Lefkada je mírné středomořské podnebí.Lefkada Ostrov Lefkada je součástí řecké prefektury Lefkada a je rozdělen do dvou krajů a šesti okresů. S protější pevninskou Akarnií je propojen umělou hrází a zvedacím mostem. Název ostrova Lefkada je odvozen z řeckého slova Lefkós, které znamená „bílý“. Ostrov byl tak pojmenován díky bílým skalám, nacházejícím se na jihu ostrova Lefkada.

Slavná pláž Porto Katsiki

Díky svým plážím patří ostrov Lefkada k turisticky významným destinacím. Centrem ostrova Lefkada je město Lefkada, ležící na severu ostrova. Vnitrozemí ostrova Lefkadaje velice hornaté s vrcholy o nadmořské výšce okolo 1000 m. n. m.. Ostrov má také bohaté zdroje spodních vod, díky nimž má bohatou faunu a flóru.

Hlavní město Lefkada

Dnešní hlavní město, je postupně třetím hlavním městem na ostrově v jeho historii. První bylo Nyrikos, druhým středověké Santa Maura . To bylo roku 1684 přesunuto na místo kde se nachází dodnes, kde v té době byla pouze rybářská osada.Lefkada Benátčané při jeho výstavbě uplatnili urbanistický styl běžný v středověké Evropě. Po téměř zničujícím zemětřesení v roce 1825 bylo znovu vystavěno podle přísných anglických antiseismických pravidel.

Hrad Santa Maura

Hrad Santa Maura je středověká šestiboká pevnost se sedmi baštami. Hrad je vystavěn na výběžku země velikém 45 m3 , který vybíhá do Jónského moře. Díky příkopu se tento výběžek stal umělým ostrovem. Centrum hradu je ze 14. stol. a bylo postaveno franským knížetem Ioannisem Orsiemem, který dostal Lefkádu věnem od epirského despoty Nikofera I.

 

Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál z článku „ Lefkáda “ na Wikipedii.

Použité fotografie Free photos by Coolimagebank.

Lást minute Řecko Lást minute Řecko

Tipy na výlety a webové kamery | Zbojnická chata | Tunisko last minute minute
Zásady ochrany osobních údajů