Rhodos Last minuteRhodos

Rhodos je řecký ostrov v Egejském moři, největší z Dodekanéských ostrovů. Leží v jihovýchodní části archipelágu u pobřeží Malé Asie, od kterého jej dělí průliv široký 9 až 10 km. Hlavní město: Rhodos, anglicky Rhodes, řecky Ρόδος (Rodos), italsky Rodi, (cca 60 000 obyvatel).

Záplava barev a vůní vítá návštěvníky "ostrova věčného slunce", podle statistik je na Rhodu až 340 slunečních dní v roce. Takový je Rhodos, prozářený sluncem, rozkvetlý, pestrý, úrodný a také pohostinný, lemovaný nádhernými plážemi. Náruživí sportovci, vášniví obdivovatelé starověkých památek, milovníci přírody, průzračného moře, ale i rušného nočního života, kultury a zábavy, ti všichni jsou na ostrově RhodosRhodos správně. Antické stavby, stejně jako památky vybudované za éry rytířského řádu johanitů i za osmanské nadvlády vytvářejí historicky různorodou podobu ostrova Rhodos. Stál zde i jeden ze sedmi starověkých divů světa, Rhódský kolos, dnes již neexistující 32Rhodos metrů vysoká bronzová socha. Výběr pláží je zde opravdu široký, v mnoha případech jsou pláže až několik kilometrů dlouhé, mezi nejkrásnější patří například pláž Tsambika, příjemné je i koupání v zálivu Kalithea. Pobřeží na západní části se vyznačuje ideálními větrnými podmínkami pro windsurfing. Hlavní město Rhodos je rušným přístavním městem se vším, co k tomu patří. Jeho dominantou jsou středověké hradby spolu se Starým městem protkaným

křivolakými uličkami. Ale ani ostatní letoviska nezůstávají se svým půvabem nijak pozadu, například Kalithea, bývalé termální lázně, Falikari, v minulosti malá rybářská vesnička, teď jedno z nejrušnějších míst ostrova Rhodos, Kolymbia, menší poklidné letovisko, Kalthos, tradiční klidná řecká vesnice, Lindos, starobylé romantické městečko, Pefki/Lordos s dlouhými plážemi a širokým zázemím pro vodní sporty.

Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál z článku „ Rhodos “ na Wikipedii.  Použité fotografie Free photos by Coolimagebank.

Rhodos

Co je k vidění na Rhodosu

10.10.2012 18:10

Pokud patříte mezi milovníky Řecka, je jistě těžké vybrat tu správnou destinaci mezi množstvím ostrovů, které jsou nabízeny. Řecko každoročně navštíví tisíce turistů pro jeho krásnou přírodu, jedinečnou atmosféru a samozřejmě také bohaté památky. Antika je Řecku vlastní. Jestliže vás tedy Dovolená Řecko láká, zkuste navštívit Rhodos. Jedná se o jeden z větších ostrovů Řecka a je tak ideální pro ty, kteří chtějí při své dovolené poznávat a objevovat. Je vhodný klidně i na delší dovolenou a stále tu budete mít co poznávat.

Dovolená RhodosRhodos je proslaven především díky jednomu ze sedmi divů světa, který tu v antických časech stával a který současně nese jméno ostrova – Rhodský kolos. Velká socha boha Helia, která měla vítat mořeplavce v přístavu hlavního města Rhodos. Tato socha už tu pochopitelně nestojí, poněvadž se podle všeho zřítila do moře již před dávnými časy. Přesto ale stojí za to přístav navštívit. Hlavní město se také může pyšnit velice zajímavým historickým jádrem s křivolakými uličkami, tu a tam rozesetými vykopávkami a také středověkou pevností.

Na ostrově si můžete půjčit auto nebo skútr a projet ostrov křížem krážem. Za zmínku určitě stojí Údolí motýlů, které ovšem motýli disponuje jen v určitou roční dobu, jinak se jedná jen o procházku hezkým zalesněným kopcem. Moře je na východní části ostrova spíše klidné, vlny najdete u západního pobřeží. Zkusit si můžete navštívit také nesčetné archeologické naleziště, zajímavý vrchol s obřím křížem, který slouží jako rozhledna, křížovou cestou a klášterem – to vše na jednom místě.

Navštívit se dají například také dílny výrobce keramiky. Do Řecka se dá také vycestovat na dovolenou za poměrně příjemné částky, a pokud navíc člověk využije last minute zájezdy do Řecka, dají se pobyty sehnat ještě rozumněji. Zkusit můžete například cestovní kancelář Akvila, která se na Řecko specializuje.

Více najdete na adrese www.akvila.cz.

Lást minute Řecko Lást minute Řecko

Tipy na výlety a webové kamery | Zbojnická chata | Tunisko last minute minute
Zásady ochrany osobních údajů