Co je k vidění na Rhodosu

10.10.2012 18:10

Pokud patříte mezi milovníky Řecka, je jistě těžké vybrat tu správnou destinaci mezi množstvím ostrovů, které jsou nabízeny. Řecko každoročně navštíví tisíce turistů pro jeho krásnou přírodu, jedinečnou atmosféru a samozřejmě také bohaté památky. Antika je Řecku vlastní. Jestliže vás tedy Dovolená Řecko láká, zkuste navštívit Rhodos. Jedná se o jeden z větších ostrovů Řecka a je tak ideální pro ty, kteří chtějí při své dovolené poznávat a objevovat. Je vhodný klidně i na delší dovolenou a stále tu budete mít co poznávat.

Dovolená RhodosRhodos je proslaven především díky jednomu ze sedmi divů světa, který tu v antických časech stával a který současně nese jméno ostrova – Rhodský kolos. Velká socha boha Helia, která měla vítat mořeplavce v přístavu hlavního města Rhodos. Tato socha už tu pochopitelně nestojí, poněvadž se podle všeho zřítila do moře již před dávnými časy. Přesto ale stojí za to přístav navštívit. Hlavní město se také může pyšnit velice zajímavým historickým jádrem s křivolakými uličkami, tu a tam rozesetými vykopávkami a také středověkou pevností.

Na ostrově si můžete půjčit auto nebo skútr a projet ostrov křížem krážem. Za zmínku určitě stojí Údolí motýlů, které ovšem motýli disponuje jen v určitou roční dobu, jinak se jedná jen o procházku hezkým zalesněným kopcem. Moře je na východní části ostrova spíše klidné, vlny najdete u západního pobřeží. Zkusit si můžete navštívit také nesčetné archeologické naleziště, zajímavý vrchol s obřím křížem, který slouží jako rozhledna, křížovou cestou a klášterem – to vše na jednom místě.

Navštívit se dají například také dílny výrobce keramiky. Do Řecka se dá také vycestovat na dovolenou za poměrně příjemné částky, a pokud navíc člověk využije last minute zájezdy do Řecka, dají se pobyty sehnat ještě rozumněji. Zkusit můžete například cestovní kancelář Akvila, která se na Řecko specializuje.

Více najdete na adrese www.akvila.cz.


Tipy na výlety a webové kamery | Zbojnická chata | Tunisko last minute minute
Zásady ochrany osobních údajů